Lankėsi Kretingos muziejaus tradicinių amatų centre

Vakar 2c klasės integruota pamoka vyko kitoje aplinkoje. Ji buvo Kretingos muziejaus tradicinių amatų centre. Užsiėmimą vedė Rasa Balsevičienė. Edukacinio užsiėmimo „Vasarą laukais bėgioja, žiemą žmonės nešioja” metu vaikai susipažino su vilnos apdirbimo procesu. Mokiniai išbandė vilnos kirpimo ir apdirbimo procesus – apžiūrėjo senovinius kirpimo įrankius, išbandė juos ant avies muliažo. Antrokai mokėsi rūšiuoti, plauti ir kedenti vilną. Sužinojo apie jos karšimą, verpimą, audimą. Apžiūrėjo vilnos gaminius. Daugelis liko sužavėti veltiniais (tūbais). Iš paruoštos vilnos nusivėlė po mielą smulkmeną – kamuoliuką, kurią išsinešė namo. Edukacijos metu mokiniai plėtė žodyną mokydamiesi daug naujų žodžių, ne tik bendrine lietuvių kalba, bet ir tarmiškai. Po pamokos padarė išvadą, kad norint turėti natūralių vilnų ar natūralios medžiagos reikia įdėti daug darbo, taip pat suprato, kaip svarbu vertinti kitų žmonių darbą, tausoti aplinką. Už smagią ir įdomią pamoką dėkojame Rasai Balsevičienei, mokytojai Redai Petrulienei ir mokytojos padėjėjai Vaidai Jurkuvienei.