Aplankė interaktyvią edukacinę parodą PALIESK LIETUVIŲ KALBĄ RANKOMIS

Balandžio 9–15 d. Kretingos Marijono Daujoto progimnazijos mokiniai lankėsi Kretingos kultūros centre, kur turėjo galimybę apžiūrėti unikalią Lietuvių kalbos instituto sukurtą interaktyvią edukacinę parodą PALIESK LIETUVIŲ KALBĄ RANKOMIS, keliaujančią ne tik po Lietuvos miestus ir miestelius, bet ir džiuginančią užsienio lietuvių bendruomenes. Mokiniai džiaugėsi žaismingai pristatytais svarbiausiais kalbotyros pasiekimais, susipažino su lietuvių kalbos istorija, jos vieta pasaulio kalbų kontekste, domėjosi lietuviškos abėcėlės raidžių kilme, indoeuropiečių kalbų įvairovę simbolizuojančiu sodu, kuriame ant medžių „auga“ įvairiaspalviai kalbų vaisiai, aiškinosi žodžių etimologiją ir kokiais lietuviškais žodžiais praturtinome kitų Europos tautų kalbas. Ekspoziciją sudarantys unikalūs, žaismingi, interaktyvūs eksponatai leido kiekvienam paliesti kalbą rankomis, pajusti jos savitumą ir išskirtinumą. Turime kuo didžiuotis!