MOKYKLOS NAUJIENOS
Ketvirtokų pažintinė išvyka į įmonę „Gren Klaipėda“

Ketvirtokų pažintinė išvyka į įmonę „Gren Klaipėda“

Kretingos Marijono Daujoto progimnazijoje ugdomosios veiklos dažnai siejamos ir integruojamos su gamtosauga, aplinkosauga, ekologija. Vykdoma daug tiriamųjų ir praktinių veiklų, susijusių su minėtomis sritimis.

Dvi mokyklos ketvirtokų klasės – 4a ir 4b – vadovaujamos Rasos Zulumskytės-Trumpenskienės bei Pauliaus Mikaločiaus, pakviestos vieno iš ugdytinių tėvelio, apsilankė atliekų tvarkymo bei deginimo įmonėje „Gren Klaipėda“.

Tik atvykus mus pasitiko du įmonės darbuotojai, kurie pravedė įdomias ir itin informatyvias ekskursijas-edukacijas po visą „Gren Klaipėda“ teritoriją, parodė bei papasakojo apie visus įrenginius, išsamiai paaiškino apie atliekų tvarkymo procesus ir etapus. Pro specialų karščiui atsparų stiklą net galėjome stebėti, kaip itin aukštoje temperatūroje vyksta atliekų deginimas. Vėliau sužinojome, jog atliekų deginimas turi keleriopą naudą: tokiu būdu ne tik mažinamas atliekų kiekis bei aplinkos tarša, bet tuo pačiu gaminama šilumos bei elektros energija, kuria naudojasi dalis uostamiesčio įmonių bei klaipėdiečių.

Demonstruojant pristatymą apie įmonės veiklą ir naujausias atliekų tvarkymo technologijas sužinojome ir tai, kad deginimo metu susidarę itin kenksmingi lakieji pelenai yra saugiai išgabenami į specialias saugyklas Norvegijoje. O kiti po deginimo susidarę  produktai naudojami kelių tiesimui.

Ši išvyka – tai visai nauja patirtis ketvirtokams. Apsilankymas UAB „Gren Klaipėda“ ugdytiniams suteikė daug naujų žinių apie saugų atliekų tvarkymą, rūšiavimą, tausojimą, įtaką aplinkai ir net energetinę naudą.

 

Pradinio ugdymo mokytoja
R.Zulumskytė-Trumpenskienė

Naujienų prenumerata

Sužinokite mokyklos naujienas pirmi.

Skip to content