MOKYKLOS NAUJIENOS
Tolerancija pagal Leonidą Donskį

Tolerancija pagal Leonidą Donskį

Lapkritis – tolerancijos mėnuo mokykloje. Integruotoje dorinio ugdymo (etikos ir tikybos) pamokoje aštuntų klasių mokiniai tyrinėjo ir analizavo tolerancijos sampratą pagal filosofą Leonidą Donskį. Pamokos metu mokiniai ugdėsi pažinimo, bendradarbiavimo ir komunikavimo kompetencijas.  Susipažinę su L. Donskio samprata, reportaže vaikai stebėjo ir tyrinėjo įvairių amžiaus grupių žmonių pasisakymus šia tema. Po to poromis aptarė ir palygino išgirstas tolerancijos sampratas, argumentuotai atsakė į pasirinktus klausimus, taip įtvirtindami naujas žinias. 

Mokiniai pritarė Leonido Donskio minčiai, kad „Tolerancija – kasdieniai išmėginimai, kuriuos reikia mokyti – atsakingai ir nebanaliai, dažniausiai padedant suaugusiems.“ Ne tik mokiniai, bet ir suaugusieji, nuolat turėtų mokintis suprasti, kad tolerancija turi ribas, kurios baigiasi ties nepagarbiu elgesiu kito atžvilgiu. 

Tad belieka palinkėti, jog bendraudami vadovautumėmės vadinamąja „auksine taisykle“ – elkis su kitais taip, kaip norėtum, kad su tavimi elgtųsi.  

 

Naujienų prenumerata

Sužinokite mokyklos naujienas pirmi.

Skip to content