MOKYKLOS NAUJIENOS
Triukšmo matavimas progimnazijoje

Triukšmo matavimas progimnazijoje

Vakar, minint Tarptautinę triukšmo suvokimo dieną, progimnazijos mokiniai ilgosios pertraukos metu vaikščiojo  mokyklos koridoriais ir naudodami garso matuoklį ieškojo triukšmingiausių vietų. Kodėl yra svarbu matuoti triukšmo lygį? Todėl, kad palyginus nestiprus 60-70 decibelų (dB) triukšmas gali sukelti galvos skausmą, svaigimą, spengimą ausyse, nemigą, pablogėjusią atmintį ir orientaciją. Triukšmingiausias progimnazijos vietas mokiniai pažymėjo specialiu ženklu, ant kurio užrašė nustatytą decibelų kiekį. Nustatyta, kad triukšmingiausios vietos – laiptinės ir pradinių klasių koridoriai. O didžiausias nustatytas  triukšmo lygis – 85 decibelai.

Naujienų prenumerata

Sužinokite mokyklos naujienas pirmi.

Skip to content